تبلیغات محل تبلیغات

 

مراقب دستهای خود باشید

افراد زیادی هستند که از بهترین و حتی گران‌ترین محصولات بهداشتی برای پوست صورت خود ‏استفاده می‌کنند اما از پوست دست خود غافل هستند.‏

برخی مشکلات پوستی را  باید درمان کرد و اقدامات درمانی موجب می شود که پوست دست مواد ‏طبیعی خود را از دست ندهد ‏‎به گزارش شهردخت، .‎
‏ اجازه ندهید دست‌ها پرده از راز سن بردارند‎... ‎اول از همه، این نکته مهم که آیا به دست‌هایتان توجه می‌کنید؟ دست‌ها همیشه در ‏معرض دید هستند، با آنها تلفن همراه خود را نگه می‌دارید، با آدم‌ها دست می‌دهید، و قاشق و چنگال را تا انتهای غذا در دست ‏می‌گیرید‎.

لکه‌های قهوه‌ای‎
این‌ گونه لکه‌ها پیامد تابش نور آفتاب هستند. به همین دلیل تعداد این لکه‌ها در پشت دست بسیار بیشتر از داخل مچ است. لکه‌های ‏تازه پیدا شده را می‌توان با کرم‌های روشن‌کننده موجود در داروخانه‌ها یا نسخه‌ای درمان کرد اما لکه‌های قدیمی و پایدار فقط به ‏وسیله متخصصان پوست با بهره‌گیری از تکنولوژی جدید قابل برداشتن هستند. اگر لکه تیره باشد، لیزر می‌تواند رنگدانه را هدف ‏قرار دهد‎.

پوست چروکیده‎
چروکیدگی پوست دست ناشی از نازک‌شدن لایه کلاژن است. برای تقویت کلاژن پوست، کرمی خریداری و استفاده کنید که ‏حاوی رتینول یا اسیدهای آلفا هیدروکسی و البته اسید لاکتیک نیز باشد تا به نرمی بافت پوست دست نیز کمک کند. هنگامی که ‏استفاده از کرم به‌تنهایی کفایت نمی‌کند، لایه‌برداری شیمیایی توصیه می‌شود که هم اثرات مخرب آفتاب و هم پوست مرده را ‏برداشته و پوست جوان‌تر می‌شود‎.

دست‌های استخوانی با رگ‌های برجسته‎
این حالت نتیجه کاهش چربی زیرپوستی در اثر گذر زمان است. به دست کودکان نگاه کنید، دست‌های آنها به علت لایه چربی ‏طبیعی زیر پوستی گوشتالو است؛ هنگامی که این چربی به مرور زمان از دست می‌رود، استخوان‌ها و رگ‌های خونی به وضوح ‏دیده می‌شوند. در برخی موارد، درمان از طریق تزریق چربی خود بیمار- یا یک محصول حجم‌دهنده دیگر- انجام شده که می‌تواند ‏حالت گوشتی بودن را احیا و استخوان‌ها و رگ‌ها را بپوشاند‎.
شرق