تبلیغات محل تبلیغات

 

۵ نکته در مورد زایمان که خوب است بدانید

ه دنیا آمدن بچه بسیار هیجان‌انگیز، ترسناک، جالب و عجیب است! اما غالبا تولد نوزاد در زندگی واقعی، تقریبا اصلا شبیه به چیزی که در فیلم‌ها به نظر می‌رسد نیست. مواردی که می‌خواهیم به شما بگوییم، چیزهایی هستند که کسی در مورد زایمان به شما نمی‌گوید.

مورد اول
پاره شدن کیسه‌ی آب در فیلم‌ها، معمولا به‌صورت ترکیدن ناگهانی است که مستلزم مراجعه‌ی سریع به بیمارستان است. اما در زندگی واقعی، به‌ندرت این اتفاق به شکل ناگهانی رخ می‌دهد. معمولا این اتفاق به‌صورت نشت آهسته‌ی آب است، که بیشتر حس می‌کنید خودتان را خیس کرده‌اید؛ و در برخی موارد، کیسه‌ی شما پاره نمی‌شود، پس پزشکتان این کار را برای شما انجام می‌دهد. اگر کیسه‌ی شما پاره شود، لزوما به این معنا نیست که بچه‌ی شما در شرف متولد شدن است. اما وقتی پاره می‌شود، بچه تحت حفاظت نیست، پس ممکن است به عفونت آلوده شوید.

مورد دوم
با اینکه بیشتر افراد از هل دادن بچه به سمت بیرون، بعنوان دردناک‌ترین بخش به دنیا آوردن بچه می‌ترسند، اما در واقع انقباض‌ها می‌توانند بسیار بدتر از آن باشند. درست مثل بیشتر انقباض‌های عجیب و بد دوران قاعدگی. غیر از این، بیرون آمدن بچه واقعا مرحله‌ی بدی است.

مورد سوم
احساس می‌کنید که باید روده‌های