تبلیغات محل تبلیغات

 

راه‌های افزایش عزت نفس با ۱۱ نکته موثر!

تمامی افراد خواهان عزت نفس بالا هستند. اما بدست آوردن عزت نفس نیاز به تلاش مداوم و پیگیر دارد. برای شروع بایستی راه‌ های افزایش عزت نفس را شناخته و تمرین کنید. با خودتان و دیگران مهربان باشید. ورزش کنید. از مقایسه زندگیتان با دیگران دست بردارید و برای شکوفایی استعداد‌های بالقوه‌تان دست به کار شوید.

 

عزت نفس، عشق و باور به خودتان و توانایی‌هایتان است. میزان عزت نفس در افراد متفاوت است. در برخی زیاد، در برخی کم و برخی دیگر حد متوسطی از عزت نفس را دارند. برای همه پیش می‌آید که گاهی اوقات، به خود و توانایی‌هایشان شک کنند. عزت نفس پایین موجب احساس عدم امنیت و بی‌انگیزگی می‌شود. در واقع هیچ چیز مهمتر از این نیست که شما در مورد خودتان چه فکر می‌کنید و چه احساسی دارید. با این حال در جامعه امروز، عزت نفس و عشق به خود در اکثر مردم کاهش پیدا کرده و یا به طور کلی آن را فراموش کرده‌اند.

راه‌ های افزایش عزت نفس
ممکن است بدانید چه عاملی باعث کاهش عزت نفس شما شده است. گاهی اوقات هم دلیل کاهش عزت نفس خود را نمی‌دانید. اما راه های افزایش عزت نفس به شما کمک می‌کند تا عشق و باور به خودتان را بازیابید. در اینجا به ۱۱ مورد از راهکارهای افزایش عزت نفس اشاره می‌کنیم.

۱. با خودتان مهربان باشید
شما بهترین دوست خودتان هستید. صدای سرزنش‌گر درونتان را خاموش کنید. تمامی ما یک منتقد و سرزنش‌گر درونی داریم که با حر