جهت جستجوی سوال گزینه های گروه و سوال را تکمیل نمایید.
جهت ثبت سوال خود گزینه های گروه ، سوال و پست الکترونیک را حتما تکمیل نمایید.

گروه :
سوال شما :

پست الکترونیک :
تلفن همراه :

image

زنی 54 ساله و در آستانه بازنشستگی هستم. اینکه روزها را چگونه بگذرانم فکرم را مشغول کرده است.

1394/06/24 - 10:53 PM

خانمها در دوران زندگی کاری خود نیز بیشتر از آقایان مشغول فعالیتهای درون خانه و فرزندان خود هستند، خانمهای بازنشسته علاوه بر این نوع امور ترجیح می دهند برخی از فعالیتهای دلچسب خود نظیر کارهای عام المنفعه و یا هنری از جمله آشپزی، خیاطی و..  را بعد از بازنشستگی به طور حرفه ای تری دنبال کنند و یا برخی از کارهای مربوط به شغل قبلی خود را به صورت پاره وقت  انجام دهند.
فعالیت خانمها در این دوران را می توان به به بخش امور شخصی، امور اجتماعی و امور مربوط به خانواده تقسیم کرد.
بسیاری از بانوان بازنشسته  ترجیح می دهند با شرکت در برنامه های ورزشی شادابی و سرزندگی خود را حفظ کنند و به  سلامت  خود نیز اهمیت دهند. 
فعالیت هایی که نفع آن به همه مردم جامعه یا اطرافیانمان می رسد نیز می تواند بخشی از ساعات هفته یک خانم بازنشسته را پر کند.
خانمها شاید در دوران کار خود علاقه مند به تهیه  یک کیک شکلاتی خوشمزه یا تهیه یک لباس از مدلهای مورد توجه خود بوده اند اما فرصت کافی برای این کار را نداشتند. بازنشستگی این فرصت را برای آنان فراهم خواهد آورد. به نظر می رسد در بسیاری از زنان بازنشسته نوع حس هنری  شکوفا می شود این حس در اشکال مختلف بروز می کند. می توان با شرکت در کانون های مختلفی که در سراهای محله ها (در تهران) برگزار می شود به پاسخ سلیقه های مختلف را تامین کرد. 
بسیاری از زنان بازنشسته در شهرستان ها نیز می توانند با مشارکت در برنامه های ویژه بانوان که از سوی مراکز مرتبط اجرا می شود اوقات خوب و موثری برای خود و اطرافیانشان رقم بزنند.