تبلیغات محل تبلیغات

 

اگر کف خانه را موکت کرده اید باید به چند نکته توجه کنید

موکت کردن کف خانه می تواند یک گزینه عالی برای خانواده هایی باشد که فرزند کوچک دارند. اما گاهی این گزینه عالی تبدیل به وسیله ای برای بیمار شدن کودکان می شود.

اگر کف خانه را موکت کرده اید باید به چند نکته توجه کنید
موکت برای کفپوش خانه گزینه‌ای مناسب است و بسیاری از افراد برای پاکیزگی و البته حفاظت از سلامت کودکان از این گزینه استفاده می‌کنند. اما آیا این گزینه واقعا بهترین است؟

 

اگر کف خانه را موکت کرده اید باید به چند نکته توجه کنید
عدم توجه به نظافت موکت‌ها می‌تواند بسیار خطرناک باشد. موکت به علت گرما و محیط خود، محل تجمع باکتری، میکروب و انواع ویروس‌ها است در نتیجه باید مرتب نظافت شود.
برای نظافت موکت‌ها جاروبرقی متداول‌ترین گزینه است. اما اگر قصد شستن موکت‌ها را دارید حتما پس از این کار موکت را در فضای آزاد خشک کنید تا از تجمع باکتری‌ها و قارچ‌ها در موکت پیشگیری کنید. از پهن کردن موکت خیس و نیمه مرطوب در خانه جدا خودداری کنید چرا که می‌تواند به ریه فرزندتان آسیب برساند.
اگر کودکتان حین غلط زدن یا خوابیدن روی موکت مرتب عطسه یا سرفه می‌کند و یا چشمان خود را می‌مالد، احتمالا نسبت به بافت موکت حساسیت دارد بنابراین بهتر است موکت را عوض کنید.
اگر فرزندی شیرخوار دارید که احتمال دارد شیشه شیر یا خوراکی‌ها را روی زمین بیندازد و در نتیجه مرتب موکت را خیس کند، بهتر است روی موکت‌ها یک پارچه آب جمع کن قرار دهید چرا که مرتب شستن موکت‌ها هم به بافت موکت آسیب زده و از نرمی و لطافت آن می‌کاهد.