تبلیغات محل تبلیغات

 

دورنمای اهدافتان را تصویری کنید

اگر ذهنتان پر از برنامه است، برای جلوگیری از فراموش کردنشان،آنها را تصویری کنید. تجسم تصویری اهداف با تکیه بر قانون جذب، مسیر رسیدن به آنها را هموارتر می کند.

این دورنما چشم انداز شما را نشان می دهد.به گزارش شهردخت از خلاقیت، ایجاد «تابلوی بینش» یا «تابلوی آرزوها» یکی از  ابزارهای فکری‌ است که نمایشی ملموس از آنچه را که می خواهید به تصویر می کشد و نمایان‌کننده رویاها، اهداف و زندگی ایده‌آل شما است.
دانشمندان معتقدند که مغز با دیدن با تصاویرانگیزشی بصری واکنش های قدرتمندی نشان می‌دهد و احساساتی که ایجاد می شود انرژی محرکی است که قانون جذب را فعال می‌کند.
اما سوال این است که تابلوی بینشی چگونه طراحی بشود که نشانگر آینده‌ و برنامه ای باشد که آرزویش را داریم؟ در این زمینه پیشنهاد می شود:
-    تصاویری را بیابید که نمایانگر تجربیات، احساسات و دارایی‌هایی‌ست که می‌خواهید به زندگی خود جلب کنید و آن‌ها را در تابلوی خود قرار دهید. از این فرایند لذت ببرید! از عکس‌ها، بریده‌های مجله، تصاویری از اینترنت و هر چیزی که برایتان الهام‌بخش است استفاده کنید. خلاق باشید. نه تنها از تصاویر، بلکه از هر چیزی که با شما حرف می‌زند استفاده کنید.
-    تصویری خودتان را هم در این تابلو بگذارید.
-    شاید بخواهید جملات تاکیدی، گفتار الهام‌بخش، نقل قول‌ها و افکار را در این تابلو بگنجانید. از گفتار یا تصاویری استفاده کنید که الهام‌بخش هستند و باعث می‌شوند احساس خوبی داشته باشید.
-    می‌توانید این تابلوی بینش را برای نمایش اهداف و رویاهای‌تان در تمامی عرصه‌های زندگی یا تنها جنبه‌ای خاص که روی آن متمرکز شده‌اید به کار ببرید.
-    آن را تمیز نگه دارید و آن‌چه را که در تابلوی بینش قرار می‌دهید گلچین کنید. بهتر است که از خلق تابلویی درهم و نامنظم پرهیز کنید… شما نمی‌خواهید که هرج و مرج را به زندگی خود جذب کنید.
-    از جملات و تصاویری استفاده کنید که بهترین نماد آینده ایده‌آل‌تان هستند و کلماتی که احساسات مثبت را در درون‌تان برمی‌انگیزند استفاده کنید.
-    -زیبایی در سادگی و وضوح نهفته است. تصاویر و اطلاعات بسیار زیاد ممکن است باعث پریشانی شوند و تمرکزکردن را سخت‌تر کنند.
-    اگر روی تصویرسازی و خلق تغییراتی در بسیاری از جنبه‌های زندگی خود کار می‌کنید، در این صورت ممکن است بخواهید که از بیش از یک تابلوی بینش استفاده کنید. می‌توانید یک تابلو را برای اهداف شخصی، تابلویی دیگر برای کار و اهداف مالی داشته باشید. حتی می‌توانید تابلوی بینش مخصوص کار را در اداره و روی میز بگذارید تا وسیله‌ای برای الهام و تاکید باشد.
 
-    سعی کنید تابلوی بینش خود را روی میز کنار تخت‌تان نگه دارید. آن را در حالت ایستاده و باز و به هر مدت زمانی که دوست دارید قرار دهید و هر صبح و شب زمانی را به تصویرسازی، تاکید و درونی‌سازی اهداف‌تان اختصاص دهید.

-    زمانی را که قبل از خواب به تصویرسازی اختصاص می‌دهید، قدرت خاصی دارد. افکار و تصاویری که در چهل و پنج دقیقه آخر روز و قبل از خواب در ذهن‌تان مرور می‌شوند، همان‌هایی هستند که در طول شب به طور مداوم خود را در ناخودآگاه‌تان به نمایش می‌گذارند و افکار و تصاویری که هر روز را با آن‌ها آغاز می‌کنید به شما کمک خواهند کرد تا همتایی ارتعاشی برای آینده رویایی‌تان خلق کنید.

-    با گذشت زمان، رویاهای‌تان آشکار می‌شوند، به تصاویری که نمایان‌گر دستاوردهای‌تان بودند، بنگرید و برای این‌که چگونه قانون جذب در زندگی‌تان کار می‌کند، سپاسگزار باشید. تابلوی بینش یک یادآوری قدرتمند از چیزی‌ست که آگاهانه و عامدانه به زندگی خود جذب کرده‌اید.
-    این تابلو با رویاپردازی کور فرق می کند شما اهدافی را که به دنبال آن هستید تصویری کرده اید و برای رسیدن به آن برنامه دارید.