تبلیغات محل تبلیغات

 

چگونه اموال مسروقه را ردیابی کنیم؟

افرادی که اموال آن‌ها به سرقت می‌رود، با مشکل پیدا کردن اموال خود مواجه هستند که پلیس با راه‌اندازی یک سامانه مجازی، این مشکل را حل کرده است. یکی از مشکلات افرادی که منازل آن‌ها مورد سرقت قرار می‌گیرد، پیدا کردن اموال مسروقه است.

در اکثر موارد سارقان منازل توسط پلیس دستگیر می‌شوند، اما کالایی از آن‌ها به دست نمی‌آید، زیرا سارقان این اجناس را با کمترین قیمت به مالخرها فروخته‌اند.

نیروی انتظامی به منظور تسریع در شناسایی اموال مسروقه کشف شده از سارقان، اقدام به راه‌انداری سامانه‌ای به نام سامانه مجازی کشفیات اموال مکشوفه کرده است.

در این سامانه اموال کشف شده از سارقان به نمایش در می‌آید و افرادی که از قبل سرقت از منازل خود را به پلیس گزارش داده‌اند، می‌توانند با ورود به این سامانه اموال خود را شناسایی کنند.

ورود به این سامانه مستلزم آن است که مالباخته از قبل شکایت کرده و پرونده‌ای در این خصوص تشکیل داده باشد تا پس از طی مراحل، به اموال سرقت شده خود در صورت کشف، برسد.

این سامانه به مدت یک سال به صورت آزمایشی در تهران اجرا شده است و با توجه به اجرای موفق آن، این سامانه امروز رونمایی و به صورت سراسری آغاز به کار کرد.